Успенська церква смт Клавдієво-Тарасове
TAGS: Бородянський р-нУспенські церкви

Успенська церква смт Клавдієво-ТарасовеУспенська церква у Клавдієво була зведена майже одразу після утворення поселення, а саме на початку 1910-х років. Храм був невеличким і його освятили 1913 року. До речі, окрім православної церкви у Клавдієвому діли костьол та синагога.

Вже за 10 років більшовицька влада закрила парафію. Тоді в храмі розмістили школу. Ця споруда простояла до 1969 року, коли її зруйнували, та збудували нову школу.

У 1920-х роках в селищі збудували нову церкву, але у 1935 році її зруйнували. У роки німецької окупації православним вірянам дозволили відновити богослужіння, проте з відновленням радянської влади церкву закрили.

Вчергове Успенську парафію відкрили 1946 року, коли їй передали невелику будівлю. Слід зазначити, що до храму ходили віряни ще й з найближчих сіл. Цей храм закрили у 1962 році. У приміщенні зробили склад, а пізніше — спортзал та житло.

Думка про відновлення Клавдіївської церкви була виголошена на зібранні односельців у 1990 році. Наступного року освятили місце під церкву. Тоді ж виникло питання про побудову храмової споруди, оскільки приміщення останнього храму не можливо було повернути. Почався збір коштів, на які придбали будівельні матеріали. Роботи почалися навесні 1992 року. Згодом, коли кошти закінчувалися, почали допомагати місцеві підприємці. У 2001 році будівля була викладена цеглою трохи вище вікон. Наступної весни почався новий етап будівництва.

Освячення кам’яного п’ятибанного Успенського храму було звершено 18 квітня 2012 року. До речі, церква знаходиться в мальовничій лісовій зоні.

Святині. Ковчег з частками мощів Києво-Печерський святих, ікона святого Іова Почаївського з частинкою мощів.

Престольне свято: 28 серпня.

Приналежність: Київська єпархія Української Православної Церкви.

Адреса: Київська обл., Бородянський р-н, смт Клавдієво-Тарасове, вул. Центральна, 20.