Церква Різдва Пресвятої Богородиці смт Рокитне
TAGS: Рокитнянський р-нЦеркви Різдва Богородиці

Cелище Рокитне вперше згадується в офіційних документах під 1518 роком. Сьогодні це селище міського типу з населенням понад 13 тисяч жителів.

Церква Різдва Пресвятої Богородиці у Рокитному є духовною окрасою містечка. Перший храм був дерев’яним – його збудували у 1726 році. Вже у 1765 році храм значно перебудували. Як відомо рокинтянська церква була мала один престол та була прикрашена п’ятьма куполами, чим виділялася серед більшості культових споруд регіону, які здебільшого мали три куполи.

В середині XIX століття церква стала непридатною для богослужінь через аварійний стан. За втручанням Київського митрополита Філарета (Амфітеатрова) та російського імператора Миколи І у 1854 році коштом графа Браницького був зроблений ремонт старого храму, але вже за 15 років в наслідок аварійності церкву зачинили та опечатали. Православні віряни не мали де молитися та змушені були відвідувати римо-католицький костел.

У 1897 році була виділена ділянка під новий Різдво-Богородичний храм. Тоді ж було створено проект на церковну споруду, розташовану на тисячу богомольців. Церкву заклали 1898 року, а вже у 1901 році вона була завершена. За своєю архітектурою будівля нагадувала відомі київські храми: Введенський на Подолі та Олександро-Невський на Липках (в радянські часи їх зруйнували).

Після приходу до влади більшовиків, для громади та її святині настали важні часи: духовенство заарештували, а с храму у 1930-1936 роках зробили зерносховище.
У наш час храм Різдва Богородиці знову є діючим. У 2010-х роках пам’ятку архітектури місцевого значення відреставрували, зокрема, оновили фасади, при храмову територію, а найголовніше – відремонтували головний купол та замість тимчасового меншого встановили новий.

Престольне свято: 21 вересня.

Приналежність: Білоцерківська єпархія Української Православної Церкви.

Адреса: Київська обл., смт Рокитне, вул. Заводська.