TAGS: Баришівський р-нЦеркви Іоанна Предтечі

Церква Різдва Іоанна Предтечі с. ЛехнівкаЦерква Різдва Іоанна Предтечі безумовно є головною прикрасою села Лехнівка. В цьому населеному пункті, що знаходиться у 8 кілометрах від містечка Березані, сьогодні проживає близько 1500 чоловік.

На кошти селян в 1877 році було побудувано храм на честь Різдва Пророка Іоанна Хрестителя. Цей хрестоподібний п’яти-купольний храм належить до типових православних культових споруд. Трохи пізніше, ймовірно у 1896 році, поряд з’явилася дзвіниця.

Богоборча влада закрила Лехнівську церкву у 1920-х роках і використовувала її як склад місцевого колгоспу аж до початку Великої Вітчизняної війни. У 1945 році богослужіння в храмі відновилися і вже не припинялися. Другу половину минулого століття церква духовно опікувала ще десяток найближчих сел, храми в яких були закриті.

Церква Різдва Іоанна Предтечі с. ЛехнівкаВ інтер’єрі Лехновського Іоанно-Предтеченського храму, перш за все, привертає увагу красивий п’яти-ярусний іконостас, який є ровесником самої будівлі. А панікадило висвітлює храм не електричними лампочками і навіть не свічками, а виблискує вогниками лампадок.

Престольне свято: 7 липня.

Приналежність: Бориспільська єпархія Української Православної Церкви.

Адреса: Київська обл., Баришівський р-н, с. Лехнівка, вул. Роговця, 6.