Церква Різдва Богородиці с. Микуличі
TAGS: Бородянський р-нЦеркви Різдва Богородиці

Коли в селі Микуличі з’явилася перша церква невідомо. Цей храм згорів 1772 року, а у 1782-му на його місті побудували з дерева нову церкву. Окрім храму, що згорів, був й інший храм, який після побудови нового розібрали. Кошти на будівництво виділив граф Іван Остен Сакен». В 1853 році його тут і поховали, не зважаючи на те, що по віросповіданню він був лютеранином.

До 1900 року храм став настільки непридатний, що був закритий, а богослужіння відбувалися в будівлі дзвіниці. Тоді церковною громадою села були зібрані кошти для зведення нового храму. В період з 1900 по 1907 роки будівництво храму затримувалось тому, що комітет з будівництва нового храму не довіряв тодішньому священику і вимагав його заміни на більш достойного. Після призначення в 1907 році нового священика Леоніда Залуцького, справа будівництва нового храму здійснювалась дуже швидкими темпами. Новозбудовану церкву на 800 прихожан завершили й освятили 1909 року. Слід сказати, що спроектував храм знаний архітектор Валеріан Риков, який є автором, таких столичних будівель як будинок Верховної Ради, Державний банк, кінотеатр «Київ», всього за його проектами було побудовано більше сотні будинків та споруд.

Цій церкві судилося діяти недовго – близько 1936 року її зруйнувала богоборча влада. Але, не зважаючи на складність становища вірян у атеїстичній державі, у 1945 році було споруджено маленьку церкву.

1983 року громада вирішила будувати новий храм, шляхом перебудови старого. Але справа просувалася дуже тяжко, оскільки чинилися перепони з боку владних структур. Ситуація змінилася у 1986 році, з призначенням нового настоятеля протоієрея Миколи Гасиці, який у роки війни був офіцером й визволяв Бородянщину від фашистських загарбників, тому мав значний авторитет у регіоні.

Храм постійно знаходиться в стадії церковного, архітектурного та побутового покращення: надбудовано купол, прибудовано дзвіницю, здійснено розпис храму, перекрито дах, утеплено стіни, реконструйована підлога, включаючи її отеплення, побудовано будинок для хрещення як дорослих так і немовлят, побудована просфорня, огороджена, озеленена та облагороджена територія храму, виготовляється новий іконостас тощо.

До речі, від дореволюційної храмової споруди залишились тільки остатки фундаменту, на яких у 2009 році, до сторіччя освячення зруйнованої церкви, освятили пам’ятний знак.

Престольне свято: 21 вересня.

Приналежність: Київська єпархія Української Православної Церкви.

Адреса: Київська обл., Бородянський р-н, с. Микуличі, вул. Центральна.