Церква пророка Іллі с. Циблі
TAGS: Переяслав-Хмельницький р-нЦеркви пророка Іллі

Церква пророка Іллі с. ЦибліПерша церква святого пророка Іллі у селі Циблі була збудувана у XVIII столітті. Після того у 1861 році спорудили кам’яний храм, який, до речі, вийшов дуже схожим на Борисоглібський храм у Вишгороді. Церква мала риси псковсько-новгородського архітектурного стилю. Її увінчували п’ять позолочених цибулеподібних куполів. З передньої частини була прибудована дзвіниця з шатроподібним верхом. Всередині стояв триярусний іконостас.

У 1930-х роках Іллінський храм закрили більшовики, а дзвіницю розібрали. У споруді розмістили склад зерна. У 1941 році служби було відновлено і тривали до початку 1960-х років. В той час село перенесли дещо вище із зони затоплення Канівського водосховища, а церква залишилася на старому місці. Коли водосховище було заповнене, церква опинилася на невеличкому острові неподалік від берега. Тож до церкви можна дістатись лише човном або вбрід. Сьогодні від старовинної споруди залишилися руїни.

Церква пророка Іллі с. ЦибліУ 2010-х роках у селі було розпочато будівництво нової однокупольної Іллінської церкви. 16 листопада 2017 року відбулося освячення храму.

Престольне свято: 2 серпня.

Приналежність: Бориспільська єпархія Української Православної Церкви.

Адреса: Київська обл., Переяслав-Хмельницький р-н, с. Циблі, вул. Вишнева, 27А.