Церква апостолів Петра і Павла смт Ворзель
TAGS: Києво-Святошинський р-нПетропавлівські церкви

Православна церква у Ворзелі була з самого початку існування містечка. Дерев’яний храм був невеличким, але красивою спорудою – його верхівку прикрашав один купол. Він розташовувався неподалік від залізниці та була спалена у 1933 році.

Церква апостолів Петра і Павла смт ВорзельРелігійне життя у Ворзелі відродилося у 1993 році, коли заснували парафію в ім’я небесних покровителів селища святих первоверховних апостолів Петра і Павла. Понад десять років богослужіння звершувалися у пристосованому під храм приміщенні, допоки у 2004-2007 роках постав нова мурована церква.

Петропавлівський храм розташований у мальовничому куточку Ворзеля навпроти залізничної платформи. Окрасою його інтер’єру є величний різьблений дубовий іконостас. До речі, окрім головного приділу є також нижня церква, присвячена великомученику Іоанну Сочавському.

На тритії парафії є ще кілька споруд. Зокрема, це кам’яна цегляна двоярусна дзвіниця, на першому поверсі якої знаходиться каплиця святителя Миколая Чудотворця, побудована в пам’ять про всіх полеглих православних воїнів. Окрім цього, над криницею, що розташована за вівтарем храму, збудовано каплицю мучениці Фотинії (Світлани) Самарянки. З південної сторони храму споруджено дерев’яну каплицю преподобного Серафима Саровського.

Церква апостолів Петра і Павла смт ВорзельГоловна святиня храму — список чудотворного образу Богородиці «Всецариця» (Пантанасса), біля якої щонеділі служиться акафіст за здоров’я. Окрім цього є святині з Афону, Білорусі, Почаєва.

7 вересня 2013 року, у рамках святкування 113-ї річниці Ворзеля, за участі духовенства Петропавлівського храму відбулося відкриття та освячення скульптурної композиції Ісуса Христа та апостолів Петра і Павла – покровителів містечка.

Престольне свято: 12 липня (апп. Петра і Павла), 15 червня (св.. Іоанна Сочавського).

Приналежність: Київська єпархія Української Православної Церкви.

Адреса: Київська обл., смт Ворзель, вул. Курортна, 21.