Церква апостола Іоанна Богослова смт Пісківка
TAGS: Бородянський р-нЦеркви Іоанна Богослова

Церква апостола Іоанна Богослова смт Пісківка Церква апостола Іоанна Богослова у селищі Пісківка бере свою історію в 1896 році — саме тоді в невеликому робочому поселенні було зведено перший дерев’яний храм. За словами місцевих старожилів, він простояв майже 40 років, лише одного року йому не вистачило до ювілею — в 1935 році храм був розібраний. Дерево пішло на будівництво школи для 1-3 класів. Отець Євфимий, який служив тут 39 років, пішов жити «по людях», оскільки з будиночка священика його вигнали. Парафіяни дуже любили батюшку, і було за що. Ось один лиш факт з його життя. Був такий час, коли епідемія тифу дійшла і до цих земель. Батюшка відважно й вміло доглядав за хворими, виконуючи свої обов’язки священика та проявляючи таланти лікаря. Рятуючи інших, він не беріг себе — захворів на тиф і незабаром помер.

У роки Другої Світової війни в Пісківці церква продовжувала виконувати свою спасенну місію в особі отця Миколая, який служив по домівках вірян.

1991 року в селищі зареєстрували громада в ім’я апостола Іоанна Богослова. Очолив парафію молодий священик отець Віктор Талько (нині благочинний Бородянського благочиння). Служби правилися в дерев’яному храмі, переобладнаної з колишньої колгоспної комори, одному на кілька селищ, тому не дивно, що в святкові та вихідні дні храм переповнявся вірянами, а двері навіть не закривалися — щоб люди, які стояли на подвір’ї, могли хоча б чути богослужіння.

У 1994 році розпочалося будівництво нової церкви в ім’я Іоанна Богослова. Новий настоятель, отець Георгій Пустовіт дізнався у місцевих жителів приблизне місце знаходження старої церкви та прийнявся за зведення храму. Під час підготовки котловану були знайдені кам’яні стовпи, які свого часу тримали старий храм. Ці опори лягли в фундамент нової церкви, яка продовжила літопис старої.

Церква апостола Іоанна Богослова смт ПісківкаНовий Іоанно-Богословський цегляний храм зводився 12 років. В цій богоугодній справі допомагали хто чим міг: хто приносив ікони — нові та старі, жертвували килими. Тому не дивно, що, об’єднавшись, люди змогли збудувати в невеликому селищі великий храм.

2 листопада 2006 року у житті парафії відбулася пам’ятна подія – новозбудований храм освятив Предстоятель Української Православної Церкви Блаженніший Митрополит Володимир (Сабодан).

Спільними силами людей церква була розписана, а церковний двір облаштований. На території храму є дитячий майданчик. Також при вході на церковне подвір’я можна побачити пам’ятник жертв аварії на Чорнобильській АЕС, який був встановлений в 2012 році.

Престольне свято: 9 жовтня.

Приналежність: Київська єпархія Української Православної Церкви.

Адреса: Київська обл., Бородянський р-н, смт Пісківка, вул. Центральна, 100А.