Покровська церква с. Македони
TAGS: Миронівський р-нПокровські церкви

Покровська церква с. МакедониПокровська церква с. Македони почала зводитися у 1904 році завдяки священику Віталію Солодусі, який тоді був депутатом IV Російської Державної Думи. Окрім того кошти надало Міністерство внутрішніх справ Російської Імперії і пожертвували вірини. Зазначимо, що на той час в селі проживало понад 3000 чоловік.

Зведення храму звершилося 1910 року, а вже наступного року стали проводитися богослужіння.

Розміри церкви становлять приблизно 38х27 метрів в основі. Цегляна споруда належить до хрещатого типу й увінчана одним куполом. Над вхідноюПокровська церква с. Македони частиною, побудовано трьохярусну дзвіницю, висотою, приблизно 27 метрів. У церкві є сходи з лівої сторони притвору на хори та дзвіницю.

У 1960-ті роки радянська влада закрила Покровський храм. Останнім богослужінням стала Великодня відправа 1963 року. Після цього церковну споруду використовували як складське приміщення. У 1974 році завалився купол храму, у 1983-му замурували вікна.

У 1992 році церкву розпочали частково реставрувати, але й на сьогодні Македонівський храм знаходиться в частково зруйнованому, пошкодженому та недбалому стані й потребує капітального ремонту. У 2011 році було започатковано проект відродження Покровського храму села Македони. У 2015 році були проведені роботи по реставрації східців до центрального входу храму.

Покровська церква с. МакедониПрестольне свято: 14 жовтня.

Приналежність: Білоцерківська єпархія Української Православної Церкви.

Адреса: Київська обл., Миронівський район, с. Македони, вул. Центральна, 10.