TAGS: Броварський р-нПокровські церкви

Покровська церква с. ЛіткиСело Літки на Броварщині вперше згадується у 1426 році, коли воно належало князю Дмитру Сокирі. Тут здавна жили бояри та шляхта. Літківські землі належали київським монастирям. У середньовіччі в селі було розвинуте ремісництво. Ремісники були об’єднані в цехове Свято-Миколаївське церковне братство.

При церкві святителя Миколи Чудотворця, яка пізніше стала Покровською, зберігалось знамените Літківське Євангеліє – одне з чотирьох відомих волинських рукописів Святого Письма ХVI століття. У ХХ сторіччі воно зникло, хоча існують версії, що його сховали мешканці села.

За радянської доби храм був спалений богоборцями, а на його місті побудували складські приміщення. Проте віряни не змирилися та зібрали кошти аби придбати будинок і перебудувати його на церкву. Так і зробили, й відбудували у Літках храм, який нарекли на честь Покрова Божої Матері. пізніше поруч з церквою збудували дзвіницю.

Приналежність: Бориспільська єпархія Української Православної Церкви.

Адреса: Київська обл., Броварський р-н, с. Літки, пров. Базарний, 23.

Покровська церква с. ЛіткиДруга Покровська парафія була заснована у 1996 році на місці другої Миколаївської  церкви у селі, побудованої 1914 року і зруйнованої 1937-го. у 2007 році відбулая закладка майбутнього храму, будівництво якого було завершено 2015 року.

Приналежність: Переяслав-Хмельницька єпархія Української Православної Церкви Київського Патріархату

Адреса: Київська обл., Броварський р-н, с. Літки, пл. Перемоги, 8.

Престольне свято: 14 жовтня.