Покровська церква с. Лемешівка
TAGS: Покровські церквиЯготинський р-н

Перша Покровська церква с. Лемешівка була зведена в 1796 році коштом поміщика Олексія Пашкевича. Це була дерев’яна будівля з двома куполами. Стояла вона на пагорбі за ставком, навпроти цвинтаря. У 1805 році при храмі була відкрита парафіяльна школа.

1832 року через необережність дерев’яна церква згоріла. Поруч побудували тимчасову капличку для відправи Літургій.

Кам’яний Покровський у Лемешківці храм звели у 1883 році комном відставного штабс-капітана Леоніда Нєльговського (або Пільговського). Для будівництва церкви використовували цеглу місцевого поміщика Петра Баннікова. Ця кам’яна будівля стояла на місці теперішньої школи, куполи покриті міддю з позолоченими зірками. На дзвіниці був встановлений дзвін, голос якого було чути далеко в навколишніх селах. При церкві існувала бібліотека, школа грамоти та земське училище, у якому навчались так званої «вищої грамоти» діти заможних селян. В училищі протягом чотирьох років вивчалися: російська словесність, арифметика, церковна грамота, французька мова, культура поведінки, уроки танців. Школа та училище проіснували до 1917 року.

У розпал атеїстичної боротьби проти релігії та Церкви Лемешівський храм зруйнували у 1939 році. Церкву розібрали на цеглу, з якої частково побудували поруч школу.

Відродження святині розпочалося 2000 року – тоді відбулося освячення місця під майбутній храм та його закладка. Протягом 2001-2004 років звели стіни споруди, а 2005 року її увінчав купол. Церква виконана в стилі українського бароко, в основі має форму хреста. Над входом побудована дзвіниця. У 2006 році в день престольного свята в житті парафії відбулася урочиста подія – перше богослужіння. А вже за три роки, 19 листопад, Покровську церкву освятили.

Варто зазначити, що Покровський храм с. Лемешівка — перший в Яготинському районі зведений після радянської доби.

Престольне свято: 14 жовтня.

Приналежість: Бориспільська єпархія Української Православної Церкви.

Адрес: Київська обл., Яготинський р-н, с. Лемешівка, вул. Центральна, 1А.