TAGS: Покровські церквиФастівський р-н

Покровська церква м. ФастівПокровська церква м. Фастів – є архітектурною пам’яткою національного значення. Вона знаходиться в низинній частині міста — на лівому березі Унави.

Фастівську дерев’яну церкву звели 1740 року на місці старої занедбаної. Вона є тризрубною і трибанною, що характерно для Центральної України. А от храмова дзвіниця була побудована з північного заходу дещо пізніше, а саме у 1779-1781 роках. Вона теж дерев’яна, але квадратна у плані, двоярусна, увінчана шатровим дахом й скоріше нагадує сторожову давньоруську вежу.

За переказами, фастівською церквою особисто опікувався полковник Семен Палій.

У 1862 році здійснили ремонт дзвіниці, а саму будівлю церкви розширили, зокрема, із західної сторони прибудували тамбур. За 40 років провели чергові відновлювальні роботи.

Покровська церква м. ФастівЗа радянської доби Покровська церква вціліла, а 1975-1977 роках її капітально від реставрували під керівництвом архітектора Богдана Кіндзельського. У ході робіт були відновлені первісні вигляди конструкцій зрубів і перекриттів, куполи були покриті гонтом, а навколо пам’ятки влаштували аркаду-галерею.

З 2000-х років храм є частково діючим, тобто богослужіння правляться у відгородженій передній частині храму.

Слід зазначити, що ця пам’ятка вітчизняного церковного зодчества вирізняється надзвичайно гармонійними пропорціями і довершеністю форм, і відома як один з шедеврів української дерев’яної архітектури.

Престольне свято: 14 жовтня.

Приналежність: Київська єпархія Української Православної Церкви.

Адреса: Київська обл., м. Фастів, вул. Пушкіна, 1.

 

Покровська церква м. Фастів