TAGS: Миколаївські церквиЯготинський р-н

Миколаївська церква с. Лозовий ЯрСело Лозовий Яр було засноване неподалік Годунівки ченцями Вознесенького монастиря Переяслав-Хмельницького у 1723-1728 роках. Невдовзі, 1730 року збудували першу церкву.

Близько 1905 року на її місці збудували новий Миколаївський храм, який простояв близько ста років. Ймовірно його збудували на місті старого. Церква була споруджена у традиційному для Яготинського та сусідніх районів архітектурному козацькому стилі – подібні храми знаходяться у Сулимівці та Селищі. Вона також має одну баню та дзвіницю, проте її верхи виконали у псевдовізантійському стилі, що надавало споруді особливого колориту.

Після Другої Світової війни храм не закривався, причому це був єдиний діючий храм у районі. У 1959-1965 роках настоятелем храму служив отець Михайло Макеєв. Саме він зберіг церкву від руйнування. Справа в тому, що на момент його призначення в Лозовій Яр, в Миколаївському храмі вже три роки не проводилися служби, а за радянськими законами, така культова споруда підлягало ліквідації. Молодий священик вдихнув в парафію нове життя. Цікаво, що на священика неодноразово писали скарги з тієї причини, що він здійснював служби при світлі електричних ламп, в той час коли все село ще не було електрифікованим.

У 2010 році сталося непоправне лихо — старовинна Миколаївська церква у Лозовому Яру, яка була пам’яткою архітектури місцевого значення згоріла, ймовірно через підпал.

Миколаївська церква с. Лозовий ЯрВже за два роки було зведено новий дерев’яний храм – 21 травня 2012 року відбулося його освячення. Варто зазначити, що третій храм в Лозовому Яру вийшов меншим за розміром, ніж попередній.

Престольне свято: 19 грудня.

Приналежність: Бориспільська єпархія Української Православної Церкви.

Адреса: Київська обл., Яготинський р-н, с. Лозовий Яр, вул. Шкільна, 54.