Михайлівська церква с. Плахтянка
TAGS: Макарівський р-нМихайлівські церкви

Михайлівська церква с. Плахтянка – перший храм у селі. Після розпаду СРСР вірянами опікувався священик сусіднього села. Церковну громаду зареєстрували 2005 року, майже відтоді розпочали будівництво храму.

Церква була зведена з дерева у вигляді зрубу. Будівлю вінчає одна конусоподібна баня. Михайлівський храм невеличкий та вміщує близько п’ятидесяти вірян. Його освячення відбулося 19 вересня 2009 року.

Михайлівська церква с. Плахтянка

Святині. 3 листопада 2015 року у житті парафії трапилася ще одна вагома подія. Зі Святої гори Афон до храму був переданий список чудотворної ікони Божої Матері «Скоропослушниця», яку в Україні стали називати «Скоропослушниця материнських сліз». Варто зазначити, що цей образ був написаний на прохання громади з оригінальної ікони з невеликими змінами і доповненнями. З початком війни на Сході нашої держави люди вирішили спільно молитися про мир в Україні. Щотижня перед невеликою друкованою іконою «Скоропослушниця» читали акафісти. Багато людей приходило молитися зі сльозами на очах. Так тривало півтора року. Молитовні труди вірян не залишилися не поміченими. І з благословення священноначалля для храму у Плахтянці на Афоні написали цю ікону.

Престольне свято: 19 вересня (Чудо Архістратига Михаїла в Хонех).

Приналежність: Київська єпархія Української Православної Церкви.

Адреса: Київська обл., Макарівський р-н, с. Плахтянка, вул. Жовтнева, 151А.