TAGS: Михайлівські церквиОбухівський р-н

Церква Чуда Архістратига Михаїла або просто Михайлівська церква у селі Підгірці є пам’яткою архітектури місцевого значення та цікавим зразком дерев’яних храмів Київщини.

Відповідно до древніх легенд, село виникло ще за часів Київської Русі. Його назва демонструє географічне розташування — пагорби Київського плато, під якими знаходяться Підгірці, нагадують справжні гори, і місцеві дороги подібні до гірських. Саме в такій мальовничій місцевості розташована одна з духовних перлин регіону.

Михайлівська церква с. Підгірці

Як і церква у сусідніх Креничах, Михайлівський храм є зразком клітского типу архітектури, який був характерним для дерев’яних будівель XIV століття. Головною його особливістю є розташування в основі будови найпростішої дерев’яної конструкції – кліті, тобто зрубу, утвореного покладеними один на одного вінцями з колод.

Храм у Підгірцях звели в 1742 році з ініціативою настоятельки Київського Фролівського монастиря на Подолі на місці зруйнованої Петропавлівської церкви. Михайлівський храм утворений трьома зрубами, які накриті спільним дахом, завершеним трьома куполами. У XIX столітті поряд з ним звели невелику двоярусну дзвіницю.

Михайлівська церква с. Підгірці

До речі, в церкві збереглися різьблення і тематичні розписи XIX століття, не дивлячись на те, що Підгірська святиня дивом вціліла у роки революції та війни, а за радянської влади у ній було облаштовано склад хлібу.

Комплекс споруд Михайлівського храму у Підгірцях має риси української архітектури, чим приваблює численних прочан та туристів.

Приналежність: Київська єпархія Української Православної Церкви

Адреса: Київська обл., Обухівський р-н., с. Підгірці, вул. Васильківська, 29.

Михайлівська церква с. Підгірці