TAGS: Лука Кримський

Церква святителя Луки Кримського у місті Дніпро діє при областному клінічному центрі кардіології та кардіохірургії. Як відомо, святий Лука був не тільки священнослужителем, але й хірургом зі світовим ім’ям. Тому не дивно, що храми на честь саме цього святого відкриваються при медичних установах.

В Кардіоцентрі міста Дніпра застосовуються сучасні методи діагностики та лікування серцево-судинних захворювань. Завдяки високому професіоналізму фахівців і новому сучасному обладнанню, тут проводять найскладніші операції з відновлення роботи серця. У центрі впроваджено новітні унікальні методики лікування пацієнтів з вадами серця. Фахівцями центру постійно розробляються власні напрацювання і методики лікування хвороб серця. Тому, щорічно тут проходять стажування лікарі не тільки з різних областей України, а й з європейських країн. Протягом року в центрі кардіології та кардіохірургії проводяться понад 3000 операцій, в тому числі і операції на відкритому серці: протезування клапанів, аорто-коронарне шунтування, імплантація кардіостимуляторів, стентування коронарних судин, електрофізіологічні втручання і т.д.

Лікарняна громада святителя Луки Кримського була перереєстрована у 2011 році замість громади рівноапостольних Костянтина і Єлени, яка почала свою діяльність в 1999 році при Державній лікарні УМВС України в Дніпропетровській області.

Святині храму: Ікона святителя Луки Кримського з часткою його мощей.

Престольне свято: 11 червня.

Адреса: м. Дніпро, вул. Князя Володимира Великого, 28.

За матеріалами eparhia.dp.ua