Церква Іверської ікони Божої Матері в смт. Іларіонове — це вже друга православна парафія в поселенні. Саме селище виникло в 1875 році в зв’язку з будівництвом залізничної станції під назвою Іванівка. У 1899 року його переіменували на Іларіонове, в честь власника землі Іларіона Воронцова-Дашкова.

До 1992 року, коли почала свою діяльність перша громада Різдва Христового, в селищі ніколи не було храму. Потім в 2004 році на прохання жителів околиці містечка було відкрито ще одну парафію на славу Пресвятої Діви Марії.

Будівництво храму розпочалося у 2008 році. До речі церква є двопрестольною – нижній приділ присвячено преподобному Іларіону Великому.

27 квітня 2013 року відбулося освячення куполів й накупольних хрестів для храму. За проектом золотоглавих куполів буде шість.

14 жовтня 2014 року було освячено місце під будівництво церковно-парафіяльного будинку, в якому будуть розташовані: невелика домова церква на честь праведного Іоанна Кронштадтського, класи недільної школи та інші приміщення для потреб парафіяльної громади.

Адреса: Дніпропетровська обл., Синельниківський р-н., смт Іларіонове, вул. Харківська, 8.

 

Фото: eparhia.dp.ua