Свято-Преображенський монастир села Пісківка з’явився відносно недавно. У 2003 році Київській Митрополії було передано напівзруйнований дитячий санаторій, і з благословення Блаженнішого Митрополита Володимира (Сабодана), було прийнято рішення відкрити жіночий монастир. Тоді ж духівником і будівельником монастиря був призначений архімандрит Філарет (Кучеров), який в той час був головою Синодального відділу «Місія соціальної допомоги дітям» Української Православної Церкви. Це зіграло важливу роль у визначенні характеру соціального служіння монастиря-місіонера.

Розпочался робота. В першу чергу була налагоджена інфраструктура монастиря. Відновлено комунікації. Перші Божественні літургії стали відбуватися в обладнаній для цього кімнаті.

14 вересня 2006 року відбулася закладка дерев’яного храму на честь Чернігівсько-Гефсиманської ікони Божої Матері.

У 2009 році будівництво дерев’яного храму було завершено і 19 серпня, на свято Преображення Господнього, була звершена перша Божественна літургія в новозбудованій церкві.
Сьогодні в цьому монастирському храмі віруючі можуть вклонитися багатьом часткам мощей святих, а також частинці Животворящого Хреста Господнього.

У монастирі є ще один домовий храм на честь Преображення Господнього. Раніше в ньому відбувалися богослужіння в період будівництва дерев’яної церкви. Зараз богослужіння в ній відбуваються, як правило, в зимовий період.

За відносно короткий період обитель неодноразово відвідував Предстоятель Української Православної Церкви Блаженніший Митрополит Володимир.
Кількість насельників монастиря коливається в межах 6-8 осіб.

Сьогодні Преображенський монастир проводить духовну і соціальну роботу в деяких біля лежачих дитячих будинках та інтернатах. В майбутньому планується створення на території монастиря хоспісу для ВІЛ-інфікованих дітей.

Богослужіння в обителі проводиться в недільні та святкові дні, а також періодично по буднях.

З літа 2012 року на території монастиря розміщується безкоштовний Православний табір. В режим дня табору входять: молитва, виконання послуху, інтерактивні ігри, бесіди зі священиком та ін.

Приналежнійсть: Київська єпархія Української Православної Церкви

Адреса: Київська обл., Бородянський р-н, с. Пісківка (ж/д станція «Тетерів») Лісова Поляна, 2. Тел.: (045)77-333-77.

За матеріалами spm.org.ua