Білоцерківський жіночий монастир святої Марії Магдалини

Жіночий монастир святої рівноапостольної Марії Магдалини розташований поруч з річкою Рось практично в центрі стародавнього міста Біла Церква. І хоча обитель була відкрита не так давно, а саме в 1997 році, вона продовжує історію старовинної церкви першої половини XIX століття.

Храм святої Марії Магдалини був зведений в Білій Церкві в 1834 році. Його меценаткою виступила місцева графиня Олександра Браницька (Енгельгардт). До речі, на її кошти в Білоцерківському районі було побудовано кілька храмів, деякі з яких збереглися до нашого часу і є пам’ятками місцевого значення. У 1843 році нову церкву освятив митрополит Київський Філарет (Амфітеатров), проставлений нині в лику святих.

Храм був спроектований і побудований висококваліфікованими майстрами, тому тривалий час ремонту йому не було потрібно. Однак з плином часу зростала кількість населення, і виникла необхідність розширити споруду. План реконструкції був складений відомим київським архітектором В. Ніколаєвим. У 1899 році церкву перебудували шляхом додавання бічних галерей.

За радянських часів, Божою милістю, храм Марії Магдалини закрили лише на недовгий час. Тут служили репресовані священнослужителі, яких відправляли на засилання в Білу Церкву. У 1938-1939 роках їх усіх розстріляли, а храм закрили, зробивши з нього склади. У 1941 році церкву відкрила окупаційна влада, і надалі вона більше закривалася. У 1987-1990 роках було проведено капітальний ремонт.

Після розпаду СРСР в регіоні, як і в усій Україні, почалося відродження духовного життя. Зі збільшенням числа парафій зі складу Київської єпархії виділили Білоцерківську. У новій єпархії не виявилося монастирів, тому в 1997 році Синод благословив відкриття жіночого монастиря рівноапостольної Марії Магдалини на базі однойменного храму.

Трудами насельниць поступово було налагоджене монастирське життя, спланована територія обителі. Нині в монастирі проживає 12 черниць. Сестри несуть послух на криласі та в церкві, в просфорні та пошивній майстерні, на городі та квітниках.

Святині. Ікона святої Марії Магдалини з часткою мощей, ікони Богородиці «Всіх скорботних радість» та «Іверська», частки мощей святих Дівеєвських преподобних жінок.

Престольне свято: 4 серпня.

Приналежність: Білоцерківська єпархія Української Православної Церкви.

Адреса: Київська обл., м. Біла Церква, вул. Шкільна, 11.