Святитель Максим Туринський

Святитель Максим Туринський народився в IV столітті у провінції Ретія на півночі сучасної Італії. Відомо, що він чудово знав Святе Письмо та був поставлений єпископом міста Турина.

Одного разу, коли святий Максим йшов на молитву в віддалену каплицю, за ним з поганими намірами ув’язався якийсь клірик. Раптово він так заспраг, що звернувся до святого за допомогою. На щастя неподалік проходила косуля. Святий Максим вказав клірику на неї, і той напився молока. Тому святителя зображують на іконах з косулею.

Святитель Максим був широко завдяки своїм проповідям, яких збереглося понад 230.

Відносно років життя та смерті святого достеменної інформації немає. За одними даними він помер у 423 році, за іншою брав участь у Міланському синоді 451 року і Римському соборі 465 року.

Відповідно до місцевого переказу, його мощі були заховані благочестивими туринцями під час нашестя варварів, або ж під час знущань іконоборців в IX столітті. У XVII столітті були відкриті частки мощей, які ототожнюють зі святителем.

В Турині сьогодні діє православна парафія в ім’я святого Максима.

Пам’ять святителя Максима Туринського відзначається 8 липня, на наступний день після святкування Різдва Іоанна Хрестителя, якого святитель почитав особливим чином і якого проголосив Небесним заступником Турина.