Преподобний Іоанн Жнець

Преподобний Іоанн ЖнецьПреподобний Іоанн Жнець жив в XI століття на півдні Італії. Він був сином знатного сеньйора з Курсано, поблизу міста Стіло в Калабрії, а народився на Сицилії. На цей острів сарацини забрали його мати і видали заміж за одного з арабських чиновників Палермо. Вирощений в вірі, він повернувся в Калабрію в чотирнадцять років, щоб прийняти хрещення. У своєму способі життя святий наслідував Іоанна Хрестителя та надавав особливе шанування його іконам в храмах. Юнак приєднався до подвижників Амвросія та Миколая, котрі жили в Лаврі на горі Консоліно, і показав себе зразковим учнем: вдень смиренно виконував послухи, а ночі проводив в слізних молитвах.

Одного разу влітку він пішов в поле з хлібом й бурдюком вина, щоби нагодувати та напоїти женців, не звертаючи уваги на їх грубі жарти. Вони їли і дивувалися, що їжа все не убуває. Тут на них обрушилася буря, і їм довелося рятуватися і шукати притулку. Повернувшись, вони виявили, що жнива закінчена, врожай зібраний в снопи.

Преподобний Іоанн Жнець
Мощі святого у місті Стіло

Це чудо й принесло святому прізвисько Жнець.

Навчені чудесами Іоанна, братія обрала його ігуменом, а монастир згодом став називатися його ім’ям.

Святий відійшов до Господа в середині XI століття і був похований у монастіри Мадонна дель Маестро. Після блаженної кончини Іоанна чудеса продовжилися у його мощей, благословляючи монастир та місто Сіло, який до цього дня шанує його своїм небесним покровителем.

У 1847 році відбулося віднайдення мощей святого Іоанна Женця. Сьогодні вони зберігаються в головному храмі при монастирі Іоанна Женця у Стіло. Поклоніння можливо в будь-який час, коли відкритий храм.

Пам’ять преподобного Іоанна Жнеця відзначається 8 березня (7 березня у високосний рік) за новим стилем (23 лютого за старим стилем).