Священномученик Сергій Чорнобильський (+1937)Священномученик Сергій Чорнобильський, у миру Сергій Бондаренко, народився в кінці XIX століття в місті Чорнобилі Київської губернії на півночі України. У 1907 році в Києво-Печерській Лаврі відбулася його хіротонія на священика, після чого отця Сергія направили служити на прихід в рідному місті.

У 1930-і роки, час жорстокого гоніння на Церкву з боку богоборчої влади, постраждав як тисячі інших священнослужителів. У 1933 році його арештовують за неправдивим обвинуваченням і засуджують на трирічний тюремний термін.

Після виходу на свободу в 1936-му році, протоієрей Сергій на деякий час повернувся до пастирського звуження, ставши настоятелем Іллінського Чорнобильського храму. За свою доброту і самовіддане служіння під час гонінь на Церкву Христову батюшка заслужив любов та повагу серед віруючого народу.

У 1937 році влада пред’явила протоієрею Сергію Бондаренко нові звинувачення. Одним з них було клопотання до місцевої влади з проханнями про не закриття церков, що масово відбувалося в той час. Батюшці запропонували вийти на свободу за умови, що на Великдень він скаже віруючим більше не вірити в Бога. Але як істинний пастир він цього не зробив, за що й поплатився життям. В день найбільшого християнського свята отець Сергій звернувся до пастви привітанням: «Христос Воскрес!» і оосвятив великодні приношення віруючих.

За цей вчинок священика заарештували. Його мучили, намагаючись змусити відмовитися від віри Христової, але отець Сергій стійко переносив всі скорботи. 21 серпня 1937 року сповідника розстріляли. Місце поховання священномученика не відомо і нині.

Отець Сергій Бондаренко був канонізований Української Православною Церквою як місцевошанованих святий Київської єпархії в 2011 році, а в наступному році в церкві пророка Божого Іллі в Чорнобилі, що сьогодні знаходиться на території зони відчуження, відбулося його урочисте прославлення. Примітно, що святкове богослужіння відбулося 26 квітня, в чергову річницю Чорнобильської трагедії.

Пам’ять священномученика Сергія Чорнобильського святкується 21 серпня.