TAGS: святитель

Святитель Мирон Критський жив у III-IV століттях. В молодості він одружився і працював хліборобом. Його знали як дуже добру людину, яка допомагала всім, хто звертався за допомогою. Коли на його млин забралися злодії, Мирон сам допоміг закинути на їх плечі мішки з зерном. Такий вчинок послужив каяттю грабіжників, що стали в подальшому вести спосіб життя чесних людей.

Глибоко поважаючи свого земляка, жителі Авракіі, що поблизу стародавнього Кносса, умовили Мирона прийняти сан священика, а пізніше його обрали єпископом острова Криту. Святитель мудро керував ввіреною йому паствою і отримав від Бога дар чудотворення. Одного разу сталався сильний розлив річки Тритон. Святий призупинив течію річки і пішов по воді немов по суші. Після того він відправив помічника, які відновив потік його посохом.

Святитель Мирон Критський, чудотворецьУгодник Божий упокоївся в 350 році, у віці ста років. Безліч критян проводило свого архіпастиря в останню путь, і кожен намагався торкнутися його труни як до святині.

Сьогодні ім’я святого Мирона носить його рідне село, розташоване в 19 кілометрах від адміністративного центру Іракліона. Тут на честь святителя побудований монастир, де покояться його мощі.

Пам’ять святого відзначається 21 серпня.