TAGS: апостоли 70

Святий апостол Сила був з тих учнів Спасителя, що належали до дальнього колі, тобто з сімдесяти апостолів. У книзі «Діяння» говориться, що його фігура в первісній Єрусалимській Церкви була вельми шанованою, і Сила був одним з «провідних серед братів» (Діян. 15:22). Зі Святого Письма також відомо, що він мав римське громадянство.

Після Апостольського собору, що відбувся в Єрусалимі в 51 році, Сила разом кількома іншими апостолами супроводжував апостола Павла в поїздці в Антіохію, куди він віз місцевим християнам соборне послання і повинен був пояснити його положення. Зокрема, про те, що християни язичницького походження не повинні дотримуватися приписів Закону Мойсея. Проте вони повинні утримуватися від прийому ідоложертовної їжі, удавленини і блуду.

Святий апостол СилаСила залишився з Павлом в Антіохії і допомагав йому в проповіді Слова Божого та супроводжував в місіонерських подорожах (першому і другому). У місті Філіппи апостоли вигнали злого духа з однієї жінки, яка  проріканнями приносив своїм панам великий прибуток. Ці люди і звинуватили проповідників в розпалюванні заворушень серед людей. За це їх заарештовували, били прутами і кинули до в’язниці. Під час нічної молитви святих стався сильний землетрус, так що ланцюги відвалилися і тюремні двері відкрилися. Охоронець, припустивши, що ув’язнені втекли, хотів убити себе, але його зупинив апостол Павло. Після цього страж впав до ніг святого і відвів його в свій будинок, де прийняв хрещення разом з усією своєю родиною.

Далі Павло і Сила відвідали Амфіполіс, Аполлонію і Салоніки, де багатьох привели до Христа і заснували церкви.

Вважається, що Сила разом з Тимофієм допомагали апостолові Павлу в написанні двох послань до Солунян.

У місті Коринфі апостол Сила був поставлений єпископом і створив безліч чудес і знамень. Там він і закінчив своє життя.

Пам’ять апостола Сили святкується 12 серпня.