Святий апостол Матфій
TAGS: апостоли

Припускають, що апостол Матфій, ім’я якого означає «дар Господній», походив зі знатної віфлеємської родини. Він був серед учнів, які йшли за Спасителем з моменту Його хрещення до Його страждань. Після Вознесіння апостоли повернулися до Єрусалиму та зібралися в світлиці, перебуваючи єдиним серцем в співах і молитві в очікуванні Святого Духа. Їх було приблизно 120 чоловік: Божа Матір, одинадцять апостолів, браття Господа, Його перші учні, а також жінки, що прийшли за Ним до гробниці.

Святий апостол МатфійУ ці дні апостол Петр піднявся серед збору і оголосив, що оскільки Іуда виключений з їхнього середовища і отримав покарання за зраду, потрібно, щоб інший учень зайняв його місце і став разом з ними найближчим свідком Воскресіння. Тоді поставили Іосифа, званого Іустом, і Матфія. Оскільки їх визнали однаково гідними, апостоли звернулися до Бога з молитвою та кинули жереб — і за Промислом був обраний Матфій для поповнення числа дванадцяти апостолів, який символізує досконалість.

Після П’ятидесятниці він пішов проповідувати Євангеліє спочатку до Палестини, а потім, ймовірно, в Ефіопію. Там він і зазнав мучеництво близько 63 року.

Мощі святого Матфія, за переказами, були перенесені імператрицею Єленою у Німеччину, де вони спочивають в Трірі (в римську епоху одна з імператорських резиденцій) в крипті абатства святого Матфія.

Пам’ять апостола Матфія відзначається 22 серпня.