Священномученик Регін, єпископ Скопельський

Священномученик Регін, єпископ Скопельський, походив із міста Левадії, що у центральній Греції. Він народився в кінці III століття в християнській родині, яка виховала його у любові до благочестя та прагненні до істини. Святий Регін виплекав у собі дари Святого Духа і став знаменитим не тільки на усьому Кікладському архіпелазі, але й по всій Греції. Коли помер єпископ Скопельський, народ з натхненням обрав святого Регіна своїм пастирем.

Після Нікейського Собору (325) аріанська єресь продовжувала збурювати Церкву. І тоді в 343 році був скликаний новий собор в Сардиці (нинішня столиця Болгарії — Софія), де святий Регін відзначився майстерним спростуванням вчення єретиків. Коли ж справжня віра в Божество Сина Божого була відновлена, він повернувся до своєї єпархії. Проте довго насолоджуватися миром не довелося: у 361 році імператор Юліан Відступник почав переслідувати християн.

Одного разу префект Еллади прибув на острів Скопелос, щоб заарештувати єпископа і найбільш помітних християн. Немов розпечена сталь на ковадлі, мученик Регін світився під тортурами і надихав християн на твердість в сповіданні віри. Магістрат, зрозумівши, що не може його зломити, наказав стратити мученика. Святий єпископ Регін був усічений мечем 362 року.

Мощі його перевезли на Кіпр, і лише в XIX столітті Скопельським вірянам вдалося знайти деякі їх частини, які повернув на острів капітан Хаджі Костянтин. Спочатку вони зберігалися в храмі Іоанна Предтечі, а потім були перенесені в собороний храм Різдва Христового поблизу порту. У місці, де скопеліти свого часу поховали тіло святого, був збудований монастир в ім’я святителя. На початок XXI століття тисячі християн з прилеглих островів щорічно з’їжджалися туди поклонитися святому в день його пам’яті 25 лютого/ 10 березня.