Священномученик Кирил Гортинський

Священномученик Кирил ГортинськийСвященномученик Кирил був єпископом Гортини, що на острові Крит, та ніс це служіння на протязі п’ятдесяти років. Він постраждав в гоніння імператора Максиміана (284-305), співправителя імператора Діоклетіана. Коли святителя привели на суд до правителя, від нього зажадали принести жертву богам. Кирил зізнався, що є християнином й не відступив від своєї віри. Тоді його засудили до спалення живцем, але вогонь не торкнувся сповідника. Бачачи це, губернатор прославив істинного Бога і звільнив святого.

Гортинський святитель продовжив свою проповідь, чим привів до Христа багатьох язичників. Губернатору донесли, що єпископ не припинив проповідувати та продовжує навертати людей в християнство. Незадовго до арешту Кирилу було видіння, як птах забрал частину його голови в гори. Тоді святий зрозумів, що йому належить постраждати за Христа.

Коли пристарілого єпископа заарештували та засудили, він не міг сам дійти до місця страти. Його повезли на возі. В дорозі йому було ще одне бвидіння. Він побачив сходи, що вели до неба, на якій його зустрічали ангели та Сам Господь. Єпископа Кирила стратили в місцевості Ракс — старцю, якому було більше 80 років, відсікли голову.

Згідно «Синаксару» ієромонаха Макарія Сімонопетрского, Кирил 25 років керував Гортинською Церквою й був страчений в 93-річному віці в місцевості Радзон (Раксон).

Пам’ять священномученика Кирила відзначається 22 липня.