Преподобний Фома Малеїн

Преподобний Фома МалеїнПро святого Фому Малеїна збереглося небагато інформації. Він народився в IX столітті й до чернецтва був військовокомандуючим. Сильний й сміливий воїн взяв участь у багатьох битвах та приніс своєму народові та своїй країні перемоги, за які отримав славу і повагу.

Однак Фома з юності прагнув до Господа і, залишивши військову службу й мирську славу, прийняв чернецтво. Колишній полководець смиренно прийшов до старців, просячи їх наставництва в монашому житті.

Через кілька років старці благословили Фому на усамітнене життя і, духовно ведений пророцтвом пророка Іллі, він оселився на горі Малеї, що в східній частині Афону. Живучи в повному усамітненні, Фома Малеїн вів боротьбу з невидимими ворогами, як раніше боровся з явним противником. Подвижницьке життя преподобного засяяло багатьма чудесами та чеснотами, так що про нього довідалися люди з околиць. Віруючі приходили до подвижника в пошуках духовного керівництва, а також в надії на зцілення від хвороб. Багато хто отримував допомогу через молитви святого монаха-відлюдника. Навіть після смерті преподобний Фома не припиняв виліковувати тих, хто шукав його допомоги у спокусах та хворобах.

Пам’ять преподобного Фоми Малеїна відзначається 20 липня.