Преподобна Софія Фракійська

Преподобна Софія Фракійська жила, ймовірно, в X-XI століттях та була родом з фракійського міста Енос (нині турецьке місто Енез). Вона вийшла заміж і народила шістьох дітей. Домашні клопоти анітрохи не відволікали її від справ благочестя — вона не пропускала жодної служби в церкві. Удома ж більшу частину ночі Софія проводила в молитві.

Коли її діти померли, свята роздала все своє майно бідним і стала попечителькою вдів, які залишилися без родичів. Піклуючись лише про те, щоб догодити Богові, блаженна все життя Преподобна Софія Фракійськапровела в непреривному пості, харчуючись лише хлібом і водою. Її обличчя було постійно омито сльозами, а вуста весь час промовляли псалми Давида. Софія являла безмірне смирення навіть перед самими убогими й щосили раділа про роздачі милостині, вважаючи за краще швидше самій позбутися чогось необхідного, ніж відпустити від себе нещасного з порожніми руками.

У Софії був глечик, повний вина, яке вона без ліку роздавала нужденним. Посудина залишалася повною, поки свята зберігала це чудо в таємниці, але як тільки вона розповіла про нього одному зі своїх родичів, кількість вина стала природним чином зменшуватися. Вважаючи це наслідком своєї негідності, свята почала ще сильніше мучити свою плоть. Все її тіло було виснажене до крайності, так що свята ледь могла дихати.

Так Софія Фракійська прожила в угодних Богу трудах 34 роки, перебуваючи в миру. Померла свята у віці 53 років, незабаром після прийняття чернецтва.

Пам’ять преподобної Софії відзначається 17 червня.