Преподобна Ісидора, Христа ради юродива
TAGS: юродиві

Преподобна Ісидора, Христа ради юродива, жила в кінці IV століття на березі Нілу в жіночій обителі, розташованої навпроти Тавеннісіотського монастиря святого Пахомія.

Вона вдавала себе божевільною та біснуватою, щоб зазнати образи від людей. Одягнена в лахміття, вона виконувала найбрудніші роботи на кухні та задовольнялася крихтами, які підбирала на столах.

Преподобна Ісидора, Христа ради юродиваОдного разу по велінню ангела в монастир прийшов відомий подвижник святий Питирим і попросив побачити всіх сестер. Ніхто не вважав за потрібне покликати божевільну Ісидору, але Питирим змусив привести і її. Коли блаженна з’явилася, він упав ниць перед нею зі словами: «Благослови мене!» Йому заперечили, що сестра божевільна і гідна презирства, але святий відповідав, що вона заслуговує бути їх духовною матір’ю. Адже, незважаючи на те, що Ісидору постійно ображали та знущалися над нею, серце її ніколи не віддалялося від Господа.

Після відходу Питирима сестри невпинно просили вибачення у святої та всіляко виявляли їй повагу. Тоді Ісидора таємно пішла з монастиря доживати свої дні в місці, досі нікому не відомому.

Пам’ять преподобної Ісидори відзначається 23 травня.