Мучениця Цецилія (Кекілія) Римська


Свята Цецилія (Кекілія) народилася в Римі близько 200 року і походила зі знатної родини. Дівчина в юності увірувала у Христа і не хотіла виходити заміж за кого-небудь з язичників, як того хотіли батьки, тому багато молилася, щоб її чоловік був християнином.

Коли їй було обрано майбутнього чоловіка, молодого знатного язичника по імені Валеріан, Цецилія зробила все, щоб він також увірував у Христа. Дівчина розшукала єпископа Урбана, який жив у печері, ховаючись від переслідувань з боку язичників. До єпископа вона привела Валеріана і його брата Тівуртія. Після мудрих настанов Урбана, молоді люди повірили у Воскреслого Ісуса і прийняли хрещення. Тоді Цецилія вмовила Валеріана відмовитися від подружніх відносин і зберегти дівоцтво, на що чоловік погодився.

Вже незабаром Валеріана з його братом заарештували за віру Христову, і за те, що вони роздавали свій маєток бідним (за тодішніми законами правитель міг залишити за собою майно страченого). Братів довго мучили та зрештою обезголовили.

В цей час Цецилія також роздавала своє майно, і, проповідуючи, привела до віри чотири сотні людей. Коли її схопили, то також засудили до смерті.

Коли кат завдав удар сповідниці, він не вбивав її, а тільки поранив. З цієї глибокою раною вона ще прожила три дні, проповідуючи Христа, й відійшла до Бога.

Тіло святий було поховано в римських катакомбах. Тут християни багато століть молилися перед мощами святої. В XI столітті мощі були перенесені в присвячений мучениці храм в Трастевері (Рим). Коли в кінці XVI століття мощі були відкриті, то вони виявилися нетлінними. Невеликі частини мощей також нині перебувають в храмі святої Цецилії в Дюссельдорфі (Німеччина) та ін.

Західні християни шанують мученицю Цецилії Римську покровителькою церковної музики.

Пам’ять святої відбувається 5 грудня.