Мученик Крискент Мирлікійський

Мученик Крискент Мирлікійський жив, ймовірно, в III столітті. Він був знатним громадянином Мір Лікійських, що на території сучасної Туреччини, і досяг похилого віку. За часів переслідування язичниками християн, його схопили, зв’язали руки за спиною і так привели до правителя. На запитання чиновника святий відповідав, що зневажає ідолів і не буде приносити жертви творінням людських рук. Правитель велів бичувати його, однак сповідник продовжував говорити, що ніколи не принесе жертви бісам.

Тоді мученика підвісили на стовпі та стали терзати його плоть залізними гаками. Кров потекла струмками, але лик святого світився радістю, і він незмінно повторював: «Господи Ісусе Христе, допоможи мені!» Коли його тіло стали палити смолоскипами, Крискент підніс молитву Господу за милість до язичників, щоб вони просвітилися світлом Христовим. Раптово мучителі упустили смолоскипи, побачивши чотирьох осяяних ангелів, які розмовляли зі святим, і вигукнули: «Великий Бог християнський!» Побоюючись, як би інші не брали з них приклад, правитель наказав втопити катів, а Крискента кинути в темницю.

Мученик Крискент МирлікійськийНа наступний день після нового допиту Крискент був кинутий в розпечену піч. Стоячи посеред вогнища, він здійняв руки до неба і звернувся до Бога: «Господи, Ти, Який зберіг неушкодженими трьох отроків у печі вавилонській і не зрадив їх віри в Тебе, спаси мене, Господи, бо я віддав тіло своє на спалення з любові до Тебе, і дозволь мені тут завершити мій земний шлях!». У цей момент ангел зійшов з небес і перетворив піч на прохолодне джерело. Він сповістив святому, що посланий забрати його душу, щоб вона постала перед Христом в сонмі мучеників, пророків і всіх праведників. Так Крискент відійшов до Господа.

Язичники витягнули його тіло з вогню, бажаючи віддати на поталу падальщиків. Однак християни зуміли викрасти його і поховати в надійному місці. Численні зцілення відбувалися з того часу від його святих мощей.

Пам’ять мученика Крискента відзначається 26 квітня.