Мученик Каліник ГангрськийМученик Каліник Гангрський жив в III столітті в малоазійської провінції Кілікія. З дитячих років він виховувався в християнстві.

Каліник щиро переймався за те, що багато людей йдуть на вічну погибель, поклоняючись ідолам. Він ходив по містах і селах, проповідуючи язичникам віру в Істинного Бога, чим навернув багатьох.

Проповідуючи в Анкирі Галатійській (нині столиця Туреччини Анкара), Каліника заарештували і привели на суд перед губернатором Сасердоном, який жорстоко гпереслідував християн. Правитель під страхом тортур і страти намагався змусити християнина приносити жертву, але святий безстрашно заявив, що не боїться мук, оскільки Христос дає сили у випробуваннях кожному віруючому в Нього, а через мученицьку смерть християни наслідують благе життя в вічності.

Тоді Каліника піддали мукам — його тіло били воловими жилами і рвали залізними гаками, так що через рани були видні кістки. Терпляче перенесення тортур розгнівало Сасердона, і він повелів надіти на ноги святого взуття з цвяхами всередині, і гнати його в місто Гангри, де спалити живцем.

Шлях до місця страти виявився важким. Знемагаючи від спеки, правоохоронці просили засудженого помолитися про воду. Каллінік зглянувся над мучителями і по його молитві з каменю забило джерело води. Солдати співчували святому, і навіть хотіли його звільнити, але не зробили цього під страхом смерті.

У Ганграх Каліник молитовно подякував Господу за честь бути удостоєним мученицького вінця. Він сам увійшов в вогонь і віддав душу Богові. Християни поховали неушкоджене полум’ям тіло мученика поруч з місцем страти.

Пізніше в Константинополі на честь святого були побудовані дві церкви. В даний час частини голови святого Каліника зберігаються в монастирі пророка Іллі на острові Тіра (Санторіні) і в монастирі Агіас на острові Андрос (обидва грецькі острови в Егейському морі).

Пам’ять мученика Каліника святкується 11 серпня.