Мученик Іакинф Амастридський був родом з міста Амастриду (нині турецьке місто Амасра). Благочестивим батькам хлопчика було явлення ангела, який повідомив ім’я для сина. У трирічному віці він своєю молитвою до Господа воскресив немовля, з яким вони потім разом росли і стали подвижниками.

Будучи старцем в похилому віці, одного разу він побачив, як язичники поклонялися дереву. Иакинф став умовляти їх залишити своє заняття й звернутися до істинної віри. Але ті його не послухали. Тоді святий, коли нікого поблизу не було, зрубав дерево. Жерці, дізнавшись про це, схопили Иакинфа і привели на суд до правителя Кастрісія. Той засудив святого до тортур. Сповідника розтягнули між деревами, жорстоко б’ючи. Йому вибили всі зуби, а потім за межами міста побили камінням й залишили на поталу диким звірам.

Прокинувшись вночі святий Иакинф молився Богу, щоб Він не карав мучителів, а його мощі були поховані неподалік, щоб люди могли від них отримувати зцілення. Закінчивши молитву, мученик упокоївся. Християни поховали його неподалік від місця смерті.

Щорічно в пам’ять святого відбувалося надзвичайне чудо — під час молебню від труни піднімався стовп пилу, від якого відбувалися зцілення.

Точна дата мучеництва Иакинфа невідома — її датують 117 і 320 роками.

Пам’ять мученика відзначається 31 липня.