Мученик Генесій Римський

Мученик Генесій  жив в Римі в кінці III — початку IV століття. Він був мімом або актором в невеликих комедійних виставах, які, зокрема, висміювали християнство.

Мученик Генесій РимськийОдного разу він виступав перед гонителем християн імператором Діоклетіаном (284-305), а вистава носила пародійний характер і висміювала Таїнство Хрещення. Два інших актора, які виконували ролі священика та екзорциста, «хрестили» Генесія. У цей момент він по-справжньому повірив у Христа, коли побачив Правицю Божу і ангелів з книгою, які перераховували його гріхи та омивали водою купелі. Після цього по сюжету Генесій був одягнений в білу одежу і приведений до імператора. Стоячи перед правителем, комедіант визнав себе християнином. Переконавшись в істинності цього твердження, Діоклетіан наказав катувати актора, поки той не зречеться він своєї нової віри. Але він не зрікся і був страчений відсіченням голови. По одному з припущень це сталося в 303 році, коли Діоклетіан улаштував урочистості з нагоди 20-річчя свого сходження на трон.

Святого поховали на кладовищі святого Іполита на Тибуртинській дорозі. Його пам’ять відзначалася вже з IV століття.

Мощі святого  зберігаються в римських церквах: Сан-Джованні-делла-Пінья, Санта-Сусанна-ді-Терміні та каплиці святого Лаврентія.

Пам’ять мученика Генесія  відзначається 7 вересня.