TAGS: мученик


Мученик Евсигній  був родом з Антіохії, де народився приблизно в середині III століття. Шість десятиліть він ніс військову службу в армії при багатьох імператорах — від Діоклетіана (284-305) до синів Костянтина Великого, до якого був наближеним. Як відомо, на початку правління рівноапостольного царя Костянтина, імператору було чудесне знамення хреста на небі як символа прийдешньої перемоги. Одним зі свідків цього знамення був Евсигній.

Постарівши, воїн пішов у відставку і повернувся в рідне місто. Весь вільний час Евсигній постив, молився і відвідував храм Божий. Святого дуже поважали співгромадяни і нерідко просили допомогти в будь-яких позовах.

Пройшли роки, і святий дожив до часу правління Юліана Відступника (361-363), який захотів обернути вже християнську державу на язичницьку. Коли імператор був в Антіохії, одна людина, незадоволена судом Евсигнія, доніс на нього, і святому довелося постати перед судом імператора в 362 році. Для цього його перевезли в Кесарію Каппадокійську. Безстрашний воїн звинуватив й дорікнув правителю у відступництві від Христа, навівши приклад його родича святого Костянтина. До своїх слів він розповів, як був свідком чудесного хреста на небі. Все це не подіяло на Юліана, і, не пошкодувавши літнього християнина, якому було вже близько ста десяти років, він звелів відрубати святому голову.

Пам’ять мученика Евсигнія Антіохійського відзначається 18 серпня.