Мученик Абдул-Масих

Близько 390 року в персидському місті Сингара (нині іракське місто Синджар, в 105 км від Мосула) жив єврейський хлопчик 11 років ім’ям Асир. Його батько, багатий чоловік, доручив синові пасти їх стадо корів. Коли Асир водив корів на водопій, він часто бачив християнських дітей, які під час сніданку розповідали історії про мучеників. Асир надзвичайно бажав бути прийнятим в їх компанію, але діти відповідали, що він не може їсти разом з ними, поки не прийме святе хрещення. «Ось вода, ніщо не заважає мені прийняти хрещення», — сказав він. Асир наполягав, і тоді діти відвели його до джерела і погрузили в воду тричі зі словами: «Нехай Абдул-Масих (що означає «раб Месії », тобто Христа) буде хрещений в ім’я Отця і Сина і Святого Духа! І Ти, Христе Боже наш, додай до цієї води всі слова, які говорять священики під час хрещення, і зроби так, щоб Твій служитель став хрещеним». Потім вони влаштували урочисту ходу, взяли хлопчика і пригостили, а один з них навіть подарував йому золоту сережку і просив зберігати вірність своєму сповіданню віри.

Коли Абдул-Масих повернувся додому, його мати злякалася гніву чоловіка і сховала дитину. Протягом місяця він йшов пасти стада рано вранці, а ввечері йшов у свій притулок, і батько, зайнятий справами, навіть не помічав відсутності сина.

Одного разу, коли Абдул-Масих пас стада в горах, в тих місцях проходив єпископ-місіонер, і хлопчик попросив його виконати все, чого не вистачало, щоб його хрещення було дійсним.

Наступного дня, в суботу, батько хлопчика запросив родичів на святкову вечерю і послав слуг зібрати дітей. Коли прийшов Абдул-Масих, батько помітив у його вусі сережку, яку євреям було заборонено носити. Називаючи його рабом, він став питати, що це означає. Хлопчик відповідав: «Так, я став рабом Христовим». У люті батько кинувся на сина та обсипав його ударами. Гості втрутилися і втихомирили його, але коли вони запросили дитину приєднатися до них, він відмовився, пояснивши, що християни не можуть їсти з євреями. Батько не міг більше стримувати гнів, схопив зі столу ніж і погнався за сином, який втік в поля. Біля джерела, де відбулося хрещення, Абдул-Масих впав на коліна. Батько наздогнав його, закинув йому голову і перерізав синові горло, як ягняті.

Пам’ять мученика Абдула-Масиха відзначається 10 липня.