TAGS: володимир-волинськийпечерськийсвятитель

Святий Стефан жив в XI столітті. Він народився в сім’ї боголюбивих і віруючих батьків, після смерті яких, роздав свій маєток і прийняв чернечий постриг у Києво-Печерському монастирі. З юнацтва був улюбленим учнем преподобного Феодосія Печерського. В обителі йому було доручено послух уставщика — доглядача за співом й читанням в храмі.

Після упокоєння святого Феодосія, Стефана обирають ігуменом обителі. На посаді настоятеля святий старанно виконував заповіти свого вчителя. До речі, під час його ігуменства було завершено будівництво Великої Успенської церкви.

За диявольським спокусом преподобного вигнали з монашої спільноти. Терпляче переносячи несправедливі образи, святий неподалік заснував і спорудив монастир на річці Клов в честь Божої Матері.

1091 року ігумена Стефана висвятили на єпископа й призначили на Володимир-Волинську єпископську кафедру. Відомо, що він брав участь в перенесенні мощей преподобного Феодосія в соборний храм Печерської обителі.

Три роки прослужив Стефан в сані єпископа. Весь цей час він був для народу Божого прикладом смирення і доброти. Зробив великий внесок у справу просвіти волинян світлом Христового вчення. Святитель упокоївся в 1094 році

Пам’ять святителя Стефана Володимир-Волинського відзначається 10 травня, а також в соборах Галицьких і Київських святих.