TAGS: мученикпечерський

Преподобномученик Євстратій Печерський жив в XI сттолітті. Він народився у Києві у  знатній родині.

Подорослішавши, святий вирішив пов’язати своє життя з Печерським монастирем. Євстратій роздарував своє чимале майно біднякам і нужденним. Ставши ченцем, він зі смиренням виконував монастирські доручення, неухильно дотримувався молитовного правила, посту й помірністі.

Преподобномученик Євстратій ПечерськийУ 1096 року на Київ напали половці та спустошили обитель, убивши велике число печерських монахів. Разом з 3трицятьма трудниками іта двацятьма містянами Євстратій був схоплений і за гроші відданий в рабство корсунському єврею, який погрожував полоненим голодною смертю, якщо ті не відмовляться від християнства. Чернець був дуже мужній і почав підбадьорювати православних полонених, зміцнюючи їх мудрими повчаннями. Зміцнівши духом, полонені вирішили померти за Христа, відмовившись від тимчасових благ заради вічних. Через кілька днів всі померли, окрім преподобного, який був готовий до посту та напротязі чотирнадцяти днів не торкався до їжі.

Іудей вирішив поквитатися з Євстратієм, так як через загибель полонених, він позбувся чималих грошей. Наступало свято Воскресіння і єврей, відзначаючи юдейську Пасху, разом з друзями, розіп’яв на хресті праведного ченця. Мучителі ображали його і пропонували покуштувати їх паски. Угодник Божий відповідав, що Христос дарував йому можливість померти за образом Самого Спасителя. Єврей прийшов у сильний гнів і та пронизав прибитого до хреста Євстратія.Преподобномученик Євстратій Печерський

Тіло мученика було кинуто в морські води. Православні довго не могли відшукати його чесні мощі. Пізніше святиню знайшли в печері. Від мощей при цьому твориося багато чудес.

Ще до своєї смерті святий передбачав, що його кров буде відомщена, що і сталося після кончини праведника. У той же день по велінню візантійського імператора з Корсуні були вигнані всі іудеї, у яких відібрали все майно. При цьому старійшини були вбиті за муки християн. Єврей, що розіп’яв  Євстратія, був повішений на дереві.

Згодом мощі преподобного були перенесені в Ближні печери Києво-Печерської Лаври, де і перебувають до нині.

Пам’ять преподобноиученика Євстратія Печерського святкується 10 квітня.