TAGS: затвірникпечерськийпреподобний

Преподобний Софроній Печерський жив в ХІІІ столітті та прославився подвигом затвірництва. Затівірництво — це особливий вид подвижництва, який ґрунтується на вільому постійному або тимчасовому перебуванні в обмеженому просторі, наприклад, в келії, печері і т.п. Головна мета затвірництва — максимальне зречення від світу й усамітнення для постійної молитви. Нерідко Господь удостоював затвірників особливими видіннями або дарами, наприклад, зцілення або чудотворення.

На Русі приклади затвірництва відомі з часів засновника чернецтва преподобного Антонія Печерського, який жив в Х столітті. Церковні літописі називають нам імена сорока святих, які були прославлені в лику затвірників. Слід зазначити, що імена багатьох затвірників нам невідомі. Особливо варто підкреслити той факт, що третина всіх канонізованих святих самітників доводиться на Києво-Печерську Лавру.

Про один з таких святих ми розповімо в нашій статті. Отож, преподобний Софроній, затвірник Печерський, подвизався в Дальніх (Феодосієвих) печерах. Він був суворим подвижником і молитовником. Все життя носив просту чернечу довгу сорочку і важкий залізний пояс. Перебуваючи в затворі, преподобний щодня прочитував всю Псалтир. У каноні преподобним Дальніх печер викладено самітницький подвиг цього святого подвижника, який удостоївся слухання ангельського співу.

Мощі преподобного Софронія Печерського поховані в Дальніх печерах Києво-Печерського монастиря.

Пам’ять преподобного Софронія Печерського відзначається 24 березня.