TAGS: Оптинапреподобний

Преподобний Нектарій Оптинський жив у Росії на рубежі XIX-XX століть. Микола, як звали в миру майбутнього священнослужителя, народився в 1853 році в небагатій родині у теперішній Орловській області. Рано залишившись сиротою, хлопчику довелося працювати в купецькій лавці.

Подорослішавши, юнак направився до знаменитої Оптиної пустині, що у Калузькій області, де після бесіди з отцем Амвросієм прийняв рішення провести своє життя в цій обителі. Духовне зростання відбувалося під керівництвом духовних наставників – старців Амвросія і Анатолія.

У 1887 році Микола прийняв постриг з ім’ям Нектарій, в 1894-му — був висвячений в сан ієродиякона, а ще через 4 роки — у сан священика. У 1912 році насельники монастиря обрали ієромонаха Нектарія старцем.

За молитовні подвиги, Господь наділив преподобного Нектарія даром прозорливості тапередбачення. Хоча напряму він ніколи не говорив, але пророкував жартома або розповідаючи різні приповідки.

Епоха богоборчих гонінь не обійшла стороною ні монастир, ні самого старця — Оптину пустинь закрили, багатьох ченців заслали в табори. У 1923 році заарештовують і преподобного Нектарія. Після повернення святий якийсь час живе сільській родині в Калузькій області.

Святий відійшов до Господа 12 травня 1928 року в віці 75 років. Тіло святого було поховано на місцевому цвинтарі. У рік відкриття Оптиної пустині у 1989 році мощі угодника Божого були віднайдені. У 1996 році отця Нектарія прославили як місцевошанованого святого, а в 2000-му відбулося загальноцерковне прославлення.

Сьогодні чесні мощі знаходяться в Амвросіївському приділі Введенського собору Оптинської обителі. Після відкриття святих мощей у раки стали відбуватися чудесні зцілення прочан.Над ракою знаходиться ікона Пресвятої Богородиці «Троєручиця», що знаходилася у старця в келії.

Пам’ять преподобного Нектарія Оптинського відзначаєте 12 травня.