Преподобний Косьма Яхромський

Преподобний Косьма Яхромський жив в XV столітт та походив із володимирських бояр.

Підкорившись загадковому голосу, який зажадав від нього залишити світ і присвятити себе Богу, він перш за все попрямував у знамениту Києво-Печерську Лавру. Косму взяли неохоче через його юність, але незабаром він здивував своїм подвижницьким життям найдосвідченіших старців.

Преподобний Косьма ЯхромськийУ 1482 році Косьма за велінням Божим пішов з монастиря й оселився в усамітненні на березі річки Яхрома, в декількох днях пішого шляху від міста Володимира. Святий Косма вів дуже строгий спосіб життя і при цьому з любов’ю приймав паломників, котрі приходили до нього, бачачи в них образ Самого Христа. Він умів мудрою порадою підбадьорювати людей і вчив покладати надію на Бога.

Оскільки багато хто хотів залишитися поруч з подвижником, йому одного разу з’явилася Матір Божа і відкрила, що волею Господньою він повинен заснувати тут монастир на честь Її Успіння. Святий Косьма прийняв на себе обов’язки по заснуванню обителі йпотім був ігуменом громади до своєї блаженної кончини, що послідувала 1492 року.

Мощі святого були покладені під спудом в монастирському Успенському храмі. Існують письмові свідчення двох зцілень від мощей. Одне з них свідчить, що після п’яти днів перебування при гробниці преподобного, від своєї хвороби вилікувався чоловік, що страждав затьмаренням розуму.

День пам’яті святого Косьми Яхромського відзначається 3 березня.