Преподобномученик Ігнатій ЯблочинськийПреподобномученик Ігнатій Яблочинський, в миру Яків Базилюк, народився в Польщі в 1860-х роках. Про більшу частину його життя від народження мало що відомо.

У період між Першою і Другою світовими війнами монах Ігнатій був насельником Свято-Онуфрієвого монастиря в селі Яблечна, Любинського воєводства. Варто зазначити, що ця обитель довгий час була єдиним православним монастирем у Польщі.

Ігнатій не приймав священного сану, а залишався простим ченцем до останніх своїх днів, при цому користувався великим духовним авторитетом у місцевого населення. Отець Ігнатій був одним з найстаріших насельників обителі і виконував послух дзвонаря, скликаючи братію на богослужіння.

У вересні 1939 року монастир окупували німецькі війська, конфіскували продовольство і худобу. Незважаючи на це, обитель була закрита, а ченці написали лист з протестом командувачу окупаційною армією. Але лист ніяк не вплинув на стан обителі.

В ніч 9 на 10 серпня 1942 року солдати підпалили монастир. Рятуючись, монахи втекли з будівель і зібралися у дворі. Під страхом розстрілу, німці не дозволяли гасити вогонь. Кільком ченцям все ж вдалося втекти, а Ігнатій забрався на дзвіницю і став бити на сполох, щоб попередити жителів Яблечни про небезпеку. Коли селяни прибули на допомогу в монастир, то були затримані. Німецькі окупанти змусили ченців викопати могили, а потім всіх розстріляли, так що в живих нікого не залишилося. Святого Ігнатія поховали на монастирському кладовищі.

Чернець Ігнатій (Базилюк) був прославлений Польської Православної Церквою в 2003 році. Тоді ж віднайшли його мощі і перенесли в монастирський собор.

Пам’ять преподобномученика Ігнатія Яблочинського святкується 22 серпня (9 серпня по ст. ст.) і в соборі новомучеників Холмських і Підляських (перша неділя після 19 травня).