Преподобний Христофор Грузинський

Преподобний Христофор Грузинський народився в кінці XVII століття, був родом з області Егрісі (Самегрело) в Західній Грузії. Він був благочестивим християнином. Після нещасного випадку, через який втратив дружину і єдиного сина, за порадою духівника став ченцем в обителі святого Іоанна Хрестителя в пустелі святого Давида Гареджийського. Багато років він перебував послушником і з готовністю виконував найнеприємніші роботи. Лише в глибокій старості Христофор прийняв чернечий постриг.

Зі співчуття до паломників Христофор побудував водойму по дорозі в монастир та регулярно наповнював її водою, клав поруч фрукти та з увагою дбав про мандрівників. Його незрівнянне смирення і гаряче бажання виявляти до всіх милосердну любов Божу, яка живе в його серці, здобули прихільність всієї братії та християнського народу, якому він щедро роздавав милостиню.

Преподобний Христофор ГрузинськийНе виносячи чвар в Божій Церкві, святий, як тільки чув, що двоє посварилися, біг їх примирити. Одного разу преподобний пішов до села, але в дорозі його застала ніч. Він підніс молитву — і Божественне світло вказало йому шлях до села.

Довгі роки Христофор вів богоугодне подвижницьке життя. У 1771 році, у віці 80 років, він упокоївся умирі.

Пам’ять преподобного Христофора Грузинського відзначається 24 травня.