Преподобний Додо Гареджийський

Преподобний Додо Гареджийський жив в VI столітті і походив з роду Андронікашвілі. З ранньої юності він вів ангелоподібне життя. Спочатку подвижник відправився на містечко Ніноцмінда в Кахетії, де вів життя пустельника.

Почувши про чудеса святого Давида Гареджийського, він прийшов до нього в монастир та влаштувався там в келії з іншими ченцями в околицях пустелі. Незабаром насельників стало близько двохсот, що не заважало святому присвячувати себе безмовності й молитві. Святий Давид зцілив сина князя Бубакара від важкої хвороби, а вдячного Бубакара відправив хреститися до святого Додо.

За подвиги благочестя та святості життя Додо удостоївся бути духівником свого наставника. Преподобний Давид, вирушаючи на поклоніння Гробу Господнього, доручив преподобному не тільки свою, а й інші обителі, що знаходилися під його керівництвом.

Преподобний Додо ГареджийськийПреподобний трудився в заснованому ним монастирі до похилого віку, керуючи ни протягом 25 років. Проживши життя, подібно до ангелів, святий мирно преставився в 596 (або близько 603) році і був похований учнями в печері, де подвизався. Згодом над могилою був побудований храм.

У 2000 році, з благословення Католікоса-Патріарха всієї Грузії Ілії II раку з мощами Додо Гареджийського було відкрито. Тоді ж створили кам’яну раку малих розмірів у вигляді саркофага, куди поклали мощі святого. Ця рака знаходиться у Преображенській церкві Давидо-Гареджийської Лаври.

Пам’ять преподобний Додо Гареджийського відзначається 7 червня.