Мученик Іоан Калфа (Червонодеревник)

Мученик Іоан Калфа або Червонодеревник жив у XVI столітті. Він народився в районі Галата в Константинополі та працював підмайстром столяра-червонодеревника при палаці султана. Смиренний і милосердний, Іоан витрачав свій заробіток, допомагаючи сиротам, які збиралися одружуватися або виходити заміж, викуповуючи полонених і на інші добрі справи.

Мученик Іоан Калфа (Червонодеревник)Один турецький ага дав йому в учні свого племінника. Вони дуже здружилися. З плином часу цей юнак зробив блискучу кар’єру в палаці. Одного разу, багато років потому, він, зберігаючи вдячність Іоану, попросив його обґрунтувати свою віру. Іоанн відверто сповідав істину, заявивши, що Мухаммед зовсім не був пророком. Тоді любов молодого чиновника перетворилася на ненависть, він криками сполохав турків, які знаходилися в палаці, та звинуватив колишнього друга в богохульстві. Іоана швидко віддали на суд та побили, а потім засудили служити на галері.

Коли він через півроку повернувся в Константинополь, його знову кинули до в’язниці та піддали тортурам. Оскільки святий Іоан не бажав відмовлятися від християнської віри, його обезголовили за наказом візира. Це трапилося 1575 року на торговій площі в Ергат-Базарі, поблизу Безестані.

День пам’яті мученика Іоана Червонодеревника відзначається 11 березня.