TAGS: преподобний

Святий Герман Аляскинський вважається покровителем Америки, адже значну частину свого життя він жив і трудився на Американській землі, проповідаючи Слово Боже серед місцевого населення.

Герасим, як святого звали до прийняття чернецтва, народився за різними даними у 1751 або 1756 році в родині російських купців (за однією версією в Підмосков’ї, за іншою — у Воронезькій губернії). У шістнадцятирічному віці прийшов до Троїцького монастиря під Петербургом, де виконував різні послухи. Через кілька років йде на острів Валаам, що на півночі Росії, для усамітнення. Тут його духівником стає старець Назарій з Саровської пустині.

Після п’ятнадцяти років перебування на Валаамі, в 1793 році його разом з іншими ченцями прийнятий до Кадьякскої місії, заснованої для проповіді народам Аляски, сповідували язичництво.

Умови для несення місіонерського послуху були вкрай важкими, через суровий клімат на Американській на півночі континенту. У 1807 році святого Германа призначають головою місії. Деякий час потому, праведник переселяється на один з поблизу розташованих островів, під назвою Єловий. Цей острів Герман перейменував на Новий Валаам.

Тут подвижник викопав землянку, а пізніше побудував біля неї дерев’яну келію. Постіллю старця служила невелика лава а під голову підкладав дві цеглини цегли. Їв святий дуже мало: трохи риби і овочів. Час, вільний від богослужіння, проводив в працях — займався городом, до зими запасав гриби і рибу. Багато з того, що мав, віддавав бідним і сиротам. Згодом недалеко від келії були побудовані каплиця і будинок для відвідувачів, в якому знаходилося училище для сиріт. Герман вчив дітей Закону Божого та співу.

Благодать старця розповсюджувалася не тільки на людей, але й на тварин. Сушеною рибою він годував птахів, що у великій чисельності мешкали біля його келії. Під келією у нього жили горностаї – цього маленького хижака святий Герман годував з рук. Також бачили як преподобний годував ведмедів.

Преподобний Герман значно поширив православ’я в землях Аляски, охрестивши кілька десятків тисяч алеутів та інших місцевих жителів Російської Америки Аляска в той час належала саме Російській імперії.). Це все стало можливим, завдяки великому життєвому прикладу преподобного, який вів самозречене життя, володів світлим розумом, ясністю думки і тверезістю суджень. Окрім цього він виступав на захист місцевого населення, яке лихі люди нещадно експлуатували задля свого зиску.

Багато потрудившись задля розвитку місії, Герман Аляскинський знайшов на острові вічний спокій, передбачивши свою смерть 1836-го року. Після блаженної кончини, тіло святого було поховане на його острові. Це місце незабаром стало центром паломництва.

У лику святих Герман Аляскинський був прославлений Архієрейським собором Руської Православної Церкви Закордоном в 1969 році. Через рік його мощі були відкриті та відбулося прославлення преподобного в лику святих. У тому ж, 1970-му році, Синод Руської Православної Церкви вніс ім’я преподобного в місяцеслів з додаванням «всієї Америки чудотворець».

Мощі преподобного Германа Аляскинського знаходяться в Воскресенському храмі міста Кадьяк на Алясці.

В Києві частинка мощей знаходиться у церкві святого Трифона на Троєщині.

Пам’ять Германа Аляскинського святкується 9 серпня.

Добавить комментарий

Ваш e-mail не будет опубликован. Обязательные поля помечены *