TAGS: мученик

Першомученик Ювеналій АляскинскийПершомученик Ювеналій Аляскинський (в миру Яків Говорухін) народився в 1761 році в Єкатеринбурзі в сім’ї заводського робітника. У молодому віці він як і батько працював на місцевих заводах.

У 1791 році прийшов до Валаамського монастиря, де незабаром прийняв чернецтво і священний сан. Через два роки перебуванні в обителі, як здібний послушник в складі місіонерської групи вирушив до Північної Америки для проповіді місцевим народам.

Прибулі священнослужителі були ревними місіонерами і за два місяці на байдарках об’їхали весь острів Кадьяк на Алясці, охрестивши все населення. Чернець Ювеналій вчив молодь богослів’ю та ремеслам. У 1795 році святий відправився в Нучен, де привів до православ’я більше семи сотень чугачів.

За рік географія місіонерських поїздок розширюється і отець Ювеналій прибуває на Аляску. В цілому, місіонери хрестили 6 740 алеутів і зробили 1 573 вінчань.

Свій життєвий шлях святий Ювеналій закінчив мученицьки. Однак існує кілька версій його смерті. Довгий час вважалося, що місіонер був убитий неподалік від озера Іліамна на Алясці.

Його замучили місцеві шамани, незадоволені успішним місіонерством. Святий, не опираючись, віддав себе в руки мучителів, при цьому благословляючи їх. Є версія, що він загинув близько вищезгаданого озера плем’ям юпиків, ймовірно, тому що вони боялися незнайомців. Згодом це плем’я стало віруючими православними християнами. За ще однією версією, заснованої на доповіді клірика Правосавної Церкви в Америці протоієрея Михаїла Олекси, отець Ювеналій загинув від рук ескімосів-мисливців у 200 кілоиетрах на захід від озера.

Священномученик Ювеналій Аляскинський був канонізований та прославлений у лику святих у 1980 році. Мощі святого так і не були віднайдені. Його пам’ять святкується 2 травня.

Добавить комментарий

Ваш e-mail не будет опубликован. Обязательные поля помечены *