Семистрільна ікона Божої МатеріСемистрільна ікона Божої Матері — один з найбільш шанованих віруючими православних образів. Молячись перед ним, віряни просять у Пресвятої Богородиці допомоги й заступництва в ситуаціях, коли потрібно примирити ворогуючих або позбутися від жорстокосердості й нападів вороже налаштованих людей. Також моляться про зцілення кульгавих та при епідемії холери. Під час воїн перед цією іконою просять допомоги та захисту солдатам.

Семистрільна ікона відноситься до одного типу разом з такими Богородичними іконами як «Пом’якшення злих сердець» і «Симеонове пророцтво» («Страсний ікона»), які мають свої відмінності й історії походження. Тут Пречиста зображена Сама, хоча на більшості зображень поруч присутній Спаситель, святі або ангели. На іконі тіло Божої Матері пронизують сім стріл, які символізують повноту скорботи, гіркоти й смутку, які відчувала Діва Марія в земному житті.

Відповідно до церковного переказу, Семистрільний образ був написаний в середньовіччі, більше 500 років тому. Відомою ікона стала в Тошинському храмі святого Іоанна Богослова недалеко від Вологди (Росія). Один кульгавий селянин, який вже на мав надії на зцілення, уві сні почув голос, який для зцілення від недуги велів відправитися на дзвіницю місцевої церкви та знайти там образ Богородиці і помолитися перед ним.Семистрільна ікона Божої Матері

Цій людині в церкві не повірили, і тільки з третього разу дозволили піднятися на дзвіницю. Присутні здивувалися, оскільки віднайдений образ вже багато років був покритий шаром бруду й служив однією зі сходинок. Перед оновленою іконою був відслужений молебень, під час якого, помолившись, селянин отримав зцілення.

Згодом про диво призабули і напевно не згадали би про цю ікону, якби не епідемія холери, яка сталася в Вологодської губернії в 1830 році. Так сталося, що через місто перевозили багато православних святинь. Серед них опинився і образ «Семистрільна», який розмістили у Димитрівській церкві в Заріччі. Хресною ходою мешканці обнесли ікону навколо Вологди, після чого спалах захворювання закінчилася.

Після революції 1917 року цей чудотворний образ безслідно зник.

За церковним календарем святкування на честь цієї ікони відбувається 13 серпня.